Bílý úsměv s BarrandovSmile

barrandovsmile

Nepodceňujte krásný úsměv

Krásný úsměv Vám otevře cestu všude. Krásným úsměvem oslníte svůj protějšek při dobývání srdce. Krásný a udržovaný úsměv Vám prošlape cestičku k lepším obchodním zakázkám. S krásným úsměvem je všechno snadnější.

Základ je jednoduchý aneb proč si čistit zuby?

Především proto, by byly zdravé. Protože na zubech, které se nečistí, se hromadí zubní plak, což je měkký mikrobiální povlak a v něm přítomné bakterie způsobují vznik zubního kazu a zánětu dásní. Neléčený zánět dásní vede ke vzniku parodontózy. Neléčená parodontóza a neléčený zubní kaz vedou ke ztrátě zubů. Ale kdo by chtěl zbytečně přicházet o zuby, když stačí správně si je vyčistit.

Jak je správně?

Netraumaticky, tak aby jste nepoškodili zuby ani dásně příliš velkým tlakem na kartáček (nejčastější chyba), nesprávnou technikou nebo nevhodným kartáčkem a dalšími prostředky a pomůckami.
Systematicky vyčistit každý zub ze všech stran – zevní, vnitřní, postranní a kousací plošky. Nejhůře bývají vyčištěné stoličky, proto je dobré u nich začínat – čistit vždy od posledního zubu k poslednímu.

Čím si správně vyčistit zuby?

Samozřejmě všichni víme, že zubním kartáčkem. Jaký je ale ten správný? Každý, který má měkká rovně střižená vlákna a malou pracovní část. Techniky čištění, jsou různé, ale v současné době je nejvíce doporučovanou tzv. Bassova modifikovaná metoda čištění. Provádí se tak, že kartáček přiložíme šikmo k dásním a provádíme drobné vibrační pohyby v maximálním rozsahu 3 mm. Poté vedeme kartáček rotačním pohybem směrem ke kousací plošce zubu. Tímto způsobem čistíme vždy 2-3 zuby najednou. Postupujeme vždy od posledního zubu k poslednímu, vnější plošky, poté vnitřní plošky a nakonec kousací plošky stoliček malými kroužky.

Jak dlouho?

Jednoduše dokud nejsou čisté, což nejlépe pozná náš jazyk. Když si jeho špičkou přejedeme po povrchu zubu, musí být hladký jako sklo.

Stačí nám zubní kartáček?

Bohužel nestačí! Kartáček nedokáže vyčistit mezizubní prostory, kde často vznikají mezizubní kazy. Proto je nezbytné kromě zubního kartáčku používat i mezizubní pomůcky. Sem patří zubní nit (floss) a mezizubní kartáčky. Výběr mezizubních pomůcek, správnou velikost a tvar mezizubního kartáčku, správnou techniku použití, s tím vám nejlépe poradí dentální hygienistka individuálně.

Kdo to je dentální hygienistka?

Není to zdravotní sestra s kursem správného čištění zubů ani zubní lékař, ale absolventka či absolvent vyššího odborného nebo bakalářského studia v oboru dentální hygiena.

Co to je dentální hygiena?

Dentální hygiena je odborné čištění zubů, kdy se za pomocí ručních nástrojů a přístrojů odstraňují z povrchu zubů a z poddásňového prostoru všechny škodlivé povlaky jako je zubní plak, zubní kámen a pigment.
Když jsou všechny nežádoucí povlaky odstraněny, zuby se dokonale vyleští. Poté se provede výběr pomůcek a nácvik jejich použití pro každodenní péči.
barrandovsmile

Kdo potřebuje dentální hygienu?

Je to těžce uvěřitelné, ale dentální hygienu potřebuje každý! Čím dříve, tím lépe. Začíná se u dětí od chvíle, kdy jsou schopny posedět v zubařském křesle alespoň 20 minut.
Dentální hygiena je základem prevence ve stomatologii a i kdybychom si čistili zuby sebelíp, nikdy
nevyčistíme tak jako profesionál.
Poznejte rozdíl a dopřejte si pocit opravdu čistých zubů, dopřejte svým zubům a dásním pravidelnou dentální hygienu, dopřejte svým zubům a dásním zdraví!

Posted by: zpravy

2 komentáře u „Bílý úsměv s BarrandovSmile

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *